?

Log in

No account? Create an account

zupynka


Автобусні зупинки


Previous Entry Share Next Entry
Увага учасникам спільноти!
ex_pasteli wrote in zupynka
За підказкою pav1o доглядачі порадились та вирішили внести у профайл спільноти наступні зміни:

"Автор, який публікує фотографію автобусної зупинки, погоджується з тим, що вона може бути використана для ілюстрації статей української Вікіпедії про дане село (чи інший населений пункт) за умови згадки імені автора та гіперпосилання на спільноту."

Мотиви такі:
Головним довідниковим джерелом сьогодні є Вікіпедія, а більшість статей про українські села, селища та невеликі містечка в ній містять загальну інформацію без жодних ілюстрацій. Якщо публікувати фотографії зупинок, які часто є справжніми шедеврами, статті про села в Вікіпедії стануть більш ілюстрованими і селяни почнуть ставитись до мозаїки більш шанобливо.


Upd.:
Невеличке роз’яснення для уникнення непорозумінь: Те, що фотографії публікуються в даній спільноті, не означає, що їх автори дозволяють використувувати свої роботи будь-де і будь-як. Стосовно того, як можуть бути використані матеріали спільноти, так само діє наступне правило (що з самого початку було зазначене у профайлі спільноти):

"Всі матеріали, що опубліковані в даній спільноті, належать їх авторам (якщо не вказано інше) і можуть бути використані на інших ресурсах тільки при вказуванні авторства і з прямим гіперпосиланням на сторінку з орігіналом матеріалу. Дане обмеження стосується всіх видів матеріалів, що розміщені в даній спільноті (текст, фото та інші).
Для будь-якого комерційного використання матеріалів (в тому числі на сайтах, які розміщують комерційну рекламу) згода автора фотографій і тексту обов'язкова.

Creative Commons License
This work is licensed under a
Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 3.0 Unported License."

А спеціальна оговорка для Вікіпедії зроблена для того, щоб дійсно максимально поширити інформацію про мистецтво прикрашання автобусних зупинок і привернути якомога більшу увагу до них громад, дослідників та туристів.

  • 1
*репліка з залу* Це при тому, прошу відмітити, що Вікіпедія мій ГОЛОВНИЙ конкурент, але нехай там, да. Ось так. :о)

Цим суспільно значущим вчинком ми робимо добру справу для України. Бонус для нас і всіх, хто публікує фотки - покращення власної карми :-))

Оновила допис - щоб всім було ясно, що на комерційні сайти ніхто їх фотки роздавати не збирається.

га7шо? я канцеляризмів не розумію:(

Це один з адміністраторів Української Вікіпедії (бо з'явився миттєво тут після того, як на сторінці вікіпедійного проекту про населені пункти України я додала інформацію, що прописана у нас у профілі спільноти).
Він пише: якщо розміщувати фотографії у Вікіпедії, то автоматично погоджуєшся з тим, що вони можуть бути комерційно використані (але за умови вказування авторства, джерела). А у нас у профілі спільноти написано, що фотографії можуть бути використані тільки некомерційно. Тобто, маємо протиріччя.
Також якщо ми дозволимо використання зображень тільки в українській Вікі, то в іншомовні статті про автобусні зупинки не можна буде вставити, як приклад, фотографії зупинок наших.

мені аж ніяково :) та я то все зрозуміла, мене просто подивувала манера виражати своъ думки в ТАКИЙ неповороткий, негарний спосіб. як робот якийсь

Та вони, вікіпедійці, всі дуже дивні (якраз вчора трохи вивчала структуру, можливості системи та деяких учасників). З одного боку, повна анархія (кожен може редагувати, реалізовувати різноманітні ідеї), а з іншого боку — намагання привести це до так званого "енциклопедичного" вигляду. Тому там і потрібні такі люди, що намагаються якомога більше формалізувати всі думки. Там така субстанція, що одночасно і бардак, і купа правил. Не знаю, як вони примудряються співіснувати.

гаразд, я згоден

Ліцензія

(Anonymous)
Ліцензія CC-BY-NC-ND не сумісна з Вікіпедією та іншими проектами Фонду Вікімедіа (через наявність у ній. Для Вікіпедії підходять лише ліцензії CC-BY, CC-BY-SA, CC-SA (остання майже не зустрічається). Ліцензії, що містять NC та ND, для проектів Вікімедіа не підходять і вилучаються відразу як порушення авторських прав.

Також неварто обмежувати використання лише українською Вікіпедією (адже зараз Вікіпедії є на 270 мовах, раптом хтось захоче перекласти якусь статтю).

Re: Ліцензія

(Anonymous)
*через наявність у ній NC, ND

  • 1